Startup má náskok

22.12.2018
Citace:
C.Talagrand et al., Solid-state reflective displays (SRD) for video-rate, full color, outdoor readable displays, Journal of the Society for Information Display, Volume26, Issue10, October 2018, Pages 619-624, https://doi.org/10.1002/jsid.732
Zdroj
SRD displej společnosti Bodle Technologies.

Nejdále ve vývoji SRD displeje (solid-state reflective display) pokročila britská startupová společnost Bodle Technologies, spin-off Oxfordské univerzity. SRD displeje mají dobrý kontrast i při nízkém osvětlení a dobře se čtou i v přímém slunečním světle. Mají malou spotřebu, protože světlo pouze odrážejí, nevyzařují. Zatím jsou jen černobílé a nezvládají video. Známe je např. z některých čteček. Přestože velké společnosti jako Amazon tlačí vlastní vývoj usilovně vpřed, Bodle došel dál. Připravuje komercializaci svého zařízení a shání další finance. Zatím předvedl barevný displej o velikosti 10 cm2 (viz obr.) a video na úrovni jednotlivých pixelů.

Schéma fungování SRD displeje společnosti Bodle Technologies.Základem jejich displeje je slitina z germania, antimonu a teluru s optickými dutinami. Elektrický impuls mění krystalickou strukturu na amorfního a naopak, což pozměňuje optické dutiny, takže pohlcují odlišné vlnové délky. Schéma fungování vidíme na obrázku (Bodle Technologies).

Web společnosti Bodle Technologies

 
Odeslat komentář k článku "Startup má náskok "Opište text z obrázku:

Odeslat článek "Startup má náskok " e-mailem

Diskuse/Aktualizace