Dron proletí škvírou

17.12.2018
Citace:
D. Falanga et al., The Foldable Drone: A Morphing Quadrotor that can Squeeze and Fly, IEEE Robotics and Automation Letters (RA-L), 2018, DOI: 10.1109/LRA.2018.2885575
Zdroj
Dron v H konfigurace prolétá dírou ve zdi, D. Falanga et al., The Foldable Drone: A Morphing Quadrotor that can Squeeze and Fly,  IEEE Robotics and Automation Letters (RA-L), 2018.

Dron, který může měnit konfiguraci vrtulí během letu, můžeme shlédnout na tomto videu. Polohu každého ze čtyř ramen, která nesou hnací vrtulové motorky, lze samostatně nastavit pomocí motor, u kterého lze přesně nastavit polohu otočeníservomotorku?. Kromě základní konfigurace ve tvaru X může zaujmout kompaktní tvar s více přitaženými vrtulemi a zúžený tvar ve tvaru H sloužící k prolétávání úzkých škvír. Tvar T slouží k blízkému přiblížení ke svislým plochám.

Dron s adaptivní morfologií by mohl dobře posloužit při prohledávání zřícených budov. Cíl snažení popisuje jeden z členů tvůrčího týmu Davide Falanga z Universität Zürich: „Díky zabudovanému systému pozorování a řízení je náš dron velmi agilní a autonomně nastavitelný. Chceme dosáhnout toho, aby stačili instruovat dron: leť do budovy, zkontroluj každou místnost a vrať se!“ Řadu dalších videí s novým dronem najdeme zde.

 
Odeslat komentář k článku "Dron proletí škvírou "Opište text z obrázku:

Odeslat článek "Dron proletí škvírou " e-mailem

Diskuse/Aktualizace